DİKMEN’DE YERİNDE FORMAT VE BAKIM

Ankara Çankaya Dikmende yerinde format ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Lisanslı win7 win8.1 ve win10 tüm sürümler kurulur.

yerinde bakım yapılır.

detaya girecek olursak

Laptoplarda bakım için;

Not:statik eldiven kullanılmalıdır..herhangi bir kısadevre sözkonusu olabilir.

laptoplarda önce anakarta ulaşmak için sökmek gerekir çünkü işlemci grafik kartı ve köprüler(çipsetler) soğutucu fan vb. hepsi anakart üzerindedir.

sökümü;laptoplarda önce pil sökülür devamında alt kasa vidaları tamamen sökülür servis kapağı sökülür dvd romu tutan vida sökültükten sonra dvd room sökülüralt kasadan hemen sonra klavye sökülür kırmamak için çok ince uçlu bir maket bıçağı vs kullanmak lazım.klavyeden sonra varsa klavye havuzu vidaları sökülür.devamında gözle görülen flex kablolar sökülür.tırnaklı flexler.onların yönleri olması muhtemel.kırmamaya özen göstermek lazım.yoksa touchpad klavye vs randımanlı çalışmayabiliyor.flexlerden hemen sonra ince bir pena yada plastik bir ayırıcı ile alt kasa ve klavye kasası birbirinden ayrılır.anakart ortaya çıkar.anakartı alt kasaya bağlayan vidalarda söküldükten sonra anakart alt kasadan ayrılır ve bakıma geçilir.

bakımı ise; önce anakartta toz pislik vb. varsa yumuşak uçlu fırça ile temizlenir. işlemci ve köprü çiplerine macunlama yapılır (macun tazeleme) akabinde soğutucu fan sökülerek fan kanatları temizlenir fan soğutucu fan bloğunun ızgarasındaki pislikler temizlenir toplamadan hemen önce fanın kanatlarına yağlı bakım solüsyonu sıkılır ve kurutularak monte edilir.laptop nasıl söküldüyse izlenilen yolun tam tersi yapılarak toplanır.

PC lerde bakım;

kasa içindeki toz ve pislik hava motoru (bloower) ile temizlenir.varsa grafik kartı sökülür.grafik kartının fanı sökülür yağlı bakım solüsyonu sürülerek fan kanatları temizlenir.grafik karı çipinin macunu tazelenir ve toplanır.

işlemci fanı sökülür fan kanatları temizlenir fanı tutan demir milin olduğu merkezdeki etiketin altına bir iki damla makine yağı damlatılır. işlemci soğutucu bloğundaki eski macun temizlenir.işlemci üzerindeki eski macun temizlenir ve tazelenir.işlemci fanı yerine takılır..

kasada harici fanlar varsa sökülür fan kanatlarının merkezine makine yağı damlatılır ve kanatları yumuşak uçlu fırça ile temizlenerek yerlerine monte edilir.

psu bakımındada psu söküldükten sonra fan bakımı yapılır psu kartı üzerindeki pislikler hava motoru ile temizlenir ve kasa sacına yapışmış tozlar pislikler kağıt havlu ile temizlenir ve kasa toplanır.

tüm bakımlar yapıldıktan sonra PC toplanır eski haline getirilir.

13 yıldır teknik servis hizmeti vermekteyiz.bakımın nasıl yapıldığını tüm detaylarıyla anlattım.sizce bukadar işlem formatla beraber 100 tl ye yapılırmı ..lütfen böyle kişilere itibar etmeyin.

kalite pahalıdır..

[email protected]t [email protected]@r

0505 885 47 14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir