Skip to main content
kategori

ANKARA DİKMEN YERİNDE FORMAT YERİNDE TEKNİK SERVİS

Sabit bir dükkan olmakla beraber yerinde format ve teknik servis hizmeti vermekteyiz.evinizde ofis ve işyerlerinizde yazılımsal ve donanımsal bakım hizmetleri için bizi aramanız yeterli.

yedek alma yazılım format virüs temizleme yazıcı-ağ paylaşımı,modem accesspoint kurulumu,arıza tespiti ve bakım konularında hizmet veriyoruz.

cihazınızda ısınma gibi durumlardan ötürü kapanma oluyorsa format öncesi bakım öneririz.laptop yada pc nize ilkin macunlama fan bakımı yapar akabinde yedekleme işleminden sonra formatınızı başlatırız.

format sonrası manuel metodla driverlar kurulur yedekleme başlatılır ve gerekli programların kurulumuna geçilir.son olarak kurulan işletim sistemi üzerinden ince performans hızlandırma ayarları yapılır.

format bir çok insanın dediği gibi tak cd yi at formatı değildir..bios bilmek bootable flash lar hazırlamayı bilmek boot menüsünü bilmek en önemliside uefi/legacy terimlerini ve işlevlerini iyi bilmek gerekir.bios bile kendi içindebir işletim sistemidir.

security boot/ahci mood bunları iyi bilen birkişi eline geçen hertürlü laptop ve pc ye format atabilir.bu işlemler masaüstlerinde çok kolaydır.

laptoplarda heleki son nesil laptoplarda bırakın bios ayarı yapmayı biosa girmek bile sıkıntıdır.kimisine windows menüsünden kimisine özel bir tuşla (reset tuşu gibi pc tamamen kapalıyken) girilebilmektedir.

cihazın içindeki sistemi biliyorsanız bir çok cihazın ve anakart markasının kullandığı doğrudan boot seçeneklerini açan kısayol tuşları vardır.bios herhangi bir ayar gerektirmiyorken bu tuşlar yardımıyla doğrudan boot menüsünü açıp flash yada cd nizle format atabilirsiniz.

mesela casper exper grundig serisi laptoplarda f12 tuşuyla boot menüsü doğrudan açılabilir tabi bios tan bu tuşlar aktif edilmişse 🙂

asus marka anakartlı masaüstü pc lerde boot menüsü f8

aslında cihazınızın açılışında siyah dos ekranındaki talimatları okursanız bios tuşundan boot menüsü tuşuna kadar tüm bilgiler verilmektedir.

laptoplarda bios tuşu genelde f2 yada windows açıkken yapılan kombinasyonlar(başlat …)

bazı cihazlarda cihaz kapalıyken reset tuşuna benzer bir tuşla biosa girilir(yeni nesil lenovolar gibi)

bootable flashınız var format atacaksınız boot menüsüne girip flashı gösterip enterladığınızda tüm bios ayarlarınız doğruysa cihazınız flashla boot edilecektir sonra enter tıklayıp formata başlarsınız.işletim sistemi menüsü gelir çift enter tıklar lisans girer partitionların olduğu kısma gelirsiniz.partları ayrı ayrı oluşturup biçimlendirir formatı istediğiniz partta başlatırsınız..genelde ayırma biriminin hemen altındaki parta sistem kurulur..

Leave a Reply