Skip to main content

Kulaklık (Headset) Tamiri

Öncesi

Sıvı teması, kablo kopması ,cızırtılı ses, şarj olma sorunu, yalancı şarj (cihaz şarjdayken cihazda şarj ışığı yanar fakat pil hep boştur), kulaklıkların birinden yada ikisinden de ses gelmeme sorunu vb. durumlar hemen hemen her marka model kulaklıkta alışılagelmiş sorunlardır.

Sonrası

Kalınlığı 1.5mm olan bir kablo günün birinde bazı sebeplerden ötürü kopabilir yıpranabilir ve görevini yapamaz.şarj voltajını taşıyorda olabilir sürücülerede iletişim sağlıyor olabilir.kopması anında ya hoprlörün biri çalışmaz,ya ikisi çalışmaz,konumuna göre şarj bile olmaz.kulaklık stabil çalışmaz.sorunun kaynağına göre elimizden gelen müdahaleyi profesyönelce ortaya koymaktayız.

Şarj soketi tamirine gelip de voltajı sağlıklı çekip açılmayan sıvı temaslı kulaklarla sık sık karşılaşıyoruz. Tabii kullanıcılar kulaklığa yağmur suyunun bile temas etmediğini söyleseler de powerboard'un olduğu kısmı incelediğimizde stereo kabloların ve şarj kablolarının girdiği soketlerde küf renginde korozyonla sık sık karşılaşıyoruz. Sebebi de kulaklıkları koruyan pedlerin emici özellikte olması; kulaklık pedlerinin vücudun kulak ile boyun kısmındaki teri emerek güç kartına iletmesidir.

Profesyonel müdahale gerektiren durumlarda kulaklığınıza müdahale etmek isterseniz yapılması size ya çok pahalıya mal olur, ya da kulaklığınız çöp olur.
Pcnin portuna bağlıyken ayak çarpması sonucu ana kartındaki tüm çipleri patlayan Asus rog oyuncu kulaklıkları bile geldi elimize. Böyle durumlarda biz bile çaresiz kalabiliyoruz. Çünkü maalesef bazı ana kartları hiçbir şekilde temin edemeyebiliyoruz.
Biz prensipte ilkelden tamir yoluna gidiyoruz. Sıfır kart temini her zaman en son şık. Hem daha az masraflı hem daha erken. Hem de tamir sektörü canlanmış oluyor.
1.5 mmlik stereo ses kablolarıyla çalışmak gerçekten emek isteyen bir uğraş. 1 santimlik bir yuvarlağın içinde sürücüye müdahale etmek o alanda havya ile çalışmakta öyle.
Hele ki baş parmağın yarısı büyüklüğünde bir kontroller ünitesinde kablolama yapmak lehimleme yapmak çok çok zor bir iş.
Kulaklığınızdan memnunsanız, arızalı bir durum meydana geldiğinde çöp olsun istemiyorsanız bize ulaşın.
Cepten ve whatsapptan doğrudan ulaşabilirsiniz. (sitedeki mesajları iş yoğunluğundan dolayı doğrudan ulaşamıyoruz.)

JBL FLİP VE BEATS SERİSİ BLUETOOTH SES BOMBALARI ŞARJ SOKEDİ DEĞİŞİMİ

Bu cihazların şarj soketini herhangi bir telefon yada tablet soketiyle karıştırmamamınız rica olunur. Hem soket pahalı hem de işçiliği çok zor. Flip serisi Bluetooth hoparlörlerin sökümü ve montajı hele ki şarj soketleri çok zor yerdedir. Sökmesi çok zahmetlidir montajı zordur hele ki montaj sonrası toplamak daha zordur.
Ben şahsım adına bu tip şarj soketlerini soket elimde varsa 1 günde teslim ederim.
Soket stokta yoksa temin eder 2 günde teslim ederiz.
Bu hoparlörlerin soketleri sıradan soketler gibi değildir. (Yapıları çok farklı ve bulunması zor.) Montajı da çok zor. Neden diye sorarsanız, yarım parmak büyüklüğünde bir devreye tutturulmuş ve etrafı smd elemanlarla doludur. (Smd kapasitörler dirençler vs.)
Buna nazaran soketler yüksek ısıda sökülüp takılırlar ki, bu da yakınlarındaki smdlere zarar verebilir. O zaman da şarj devresi çalışmaz. Bunun sorumluluğu da bize ait olduğundan soket değişimlerindeki tüm risk bize aittir. Böyle riskli bir işi belirli bir miktar karşılığında yapıyoruz. Ücreti bizi arayarak öğrenebilirsiniz.
Behzat Güler
+90 505 885 47 14