Kulaklık (Headset) Tamiri

Sıvı teması,kablo kopması,cızırtılı ses,şarj olma sorunu,yalancı şarj (cihaz şarjdayken cihazda şarj ışığı yanar fakat pil hep boştur),kulaklıkların birinden yada ikisindende ses gelmeme sorunu vb. durumlar hemen hemen her marka model kulaklıkta alışılagelmiş sorunlardır.

Kalınlığı 1.5mm olan bir kablo günün birinde bazı sebeplerden ötürü kopabilir yıpranabilir ve görevini yapamaz.şarj voltajını taşıyorda olabilir sürücülerede iletişim sağlıyor olabilir.kopması anında ya hoprlörün biri çalışmaz,ya ikisi çalışmaz,konumuna göre şarj bile olmaz.kulaklık stabil çalışmaz.sorunun kaynağına göre elimizden gelen müdahaleyi profesyönelce ortaya koymaktayız.

Şarj sokedi tamirine gelipte voltajı sağlıklı çekip açılmayan sıvı temaslı kulaklarla sıksık karşılaşıyoruz.tabi kullanıcılar kulaklığa yağmur suyunun bile temas etmediğini söyleselerde powerboardun olduğu kısmı incelediğimizde stereo kabloların ve şarj kablolarının girdiği soketlerde küf renginde korozyonla sıksık karşılaşıyoruz.sebebide kulaklıkları koruyan pedlerin emici özellikte olması ;kulaklık pedlerinin vücudun kulak ile boyun kısmındaki teri emerek,güçkartına iletmesidir..

profesyönel müdahale gerektiren durumlarda kulaklığınıza müdahale etmek isterseniz yapılması size ya çok pahalıya malolur,yada kulaklığınız çöp olur.

pc nin portuna bağlıyken ayak çarpması sonuçu anakartındaki tüm çipleri patlayan asus rog oyuncu kulaklıkları bile geldi elimize.böyle durumlarda biz bile çaresiz kalabiliyoruz..çünkü malesef bazı anakartları hiçbirşekilde temin edemeyebiliyoruz.

biz prensipte ilkelden tamir yoluna gidiyoruz.sıfır kart temini herzaman enson şık.hem daha az masraflı hem daha erken.hemde tamir sektörü canlanmış oluyor.

sayfamızda before-after görselleriyle hizmet vermeye devam edeceğiz.

1.5 mm lik stereo ses kablolarıyla çalışmak gerçekten emek isteyen bir uğraş.1 santimlik bir yuvarlağın içinde sürücüye müdahale etmek o alanda havya ile çalışmakta öyle.

heleki başparmağın yarısı büyüklüğünde bir kontroller ünitesinde kablolama yapmak lehimleme yapmak çokçok zor bir iş..

kulaklığınızdan memnunsanız,arızalı bir durum meydana geldiğinde çöp olsun istemiyorsanız bize ulaşın.

cepten ve whatsapp’tan doğrudan ulaşabilirsiniz..(sitedeki mesajları iş yoğunluğundan dolayı doğrudan cevaplayamayabiliyoruz.acil cevap bekliyorsanız? )

JBL FLİP VE BEATS SERİSİ BLUETOOTH SES BOMBALARI ŞARJ SOKEDİ DEĞİŞİMİ

Bu cihazların şarj sokedini herhangi bir telefon yada tablet sokediyle karıştırmamamnız rica olunur.hem soket pahalı hemde işçiliği çok zor. Flip serisi bluetooth hoparlörlerin sökümü ve montajı heleki şarj soketleri çok zor yerdedir.sökmesi çok zahmetlidir montajı zordur heleki montaj sonrası toplamak daha zordur.

ben şahsım adına bu tip şarj soketlerini soket elimde varsa 1 günde teslim ederim.masrafı 200 tl dir.

Soket stokta yoksa temin eder 2 günde teslim ederiz.

Bu hoparlörlerin soketleri sıradan soketler gibi değildir. (Yapıları çok farklı ve bulunması zor.) Montajıda çok zor. Neden diye sorarsanız, yarım parmak büyüklüğünde bir devreye tutturulmuş ve etrafı smd elemanlarla doludur. (Smd kapasitörler dirençler vs.)

Buna nazaran soketler yüksek ısıda sökülüp takılırlarki buda yakınlarındaki smd lere zarar verebilir.ozamanda şarj devresi çalışmaz.bunun sorumluluğuda bize ait olduğundan soket değişimlerindeki tüm risk bize aittir.böyle riskli bir işi 200 tl karşılığında yapıyoruz..

zevk pahalıdır kalite daha pahalıdır 🙂 !!!

Behzat Güler

05058854714

KALİTE PAHALIDIR…