Skip to main content
kategori

Dikmen Garantili Laptop Tamiri

16 yıldır Dikmen caddesinde laptop ve masaüstü bilgisayarlar için garantili teknik servis hizmeti vermekteyiz. Bizim için müşteri memnuniyeti ön planda olduğu için işimizi titizlikle yapmaktayız. Laptoplar masaüstü pc’lere nazaran daha komplike cihazlardır. Soket yuvasından hard disk’e kadar her çeşit arızayla karşılaşmak mümkündür bu yüzden laptop tamiri pc tamirinden daha karmaşık ve detaylıdır. Anakarttan çipsetlere, veriyollarından beslemeye kadar hertürlü arıza garanti dahilinde yapılır. Teslim alınan cihazın aynı gün arıza tespiti yapılır, fiyat verilir onay alındıktan sonra aynı gün yada ertesi gün testi yapılarak teslim edilir. Fiyattan dolayı herhangi bir cayma yapılırsa 100 tl servis ücreti alınır ve cihaz teslim edilir. Laptoplardaki arızalara sebep olan birinci etken ısınmadır. Cihazınızın periyodik iç bakımını düzenli yaptırdığınız sürece laptobunuzda çipset ve anakart arızalarına mağruz kalmazsınız. Akıllı programlarla ısı takibi yapın ve cihazınızın bakımını aksatmayın. İkinci etken voltaj ve kullanım hatasıdır. Ani elektrik kesintileri cihazda voltajın gidip gelmesine neden olur ve anakartta harddiskte sorunlar çıkabilir. Kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen arızalar genelde hard diskte problem verir. Cihaz sıcakken cihaza ellemeyin beş dakika soğumasını bekleyin zira hard diskin devir hızı 7200 rpm olduğundan en ufak bir sarsmada dahi bozulabilir. Bozulan harddisklerden veri kurtarmak için bu işte uzmanlaşmış firmalar sizden yüksek fiyatlar istemektedir. Bu yüzden verilerinizi taşınabilir ortam medyalarında saklayın. Taşınabilir hard disk, usb, flash disk, cd, dvd vb.

Bazı kazalardan ötürü laptoplarda iç yada dış olmak üzere 2 çeşit arıza olabiliyor. Sıvı teması bunların başında gelir. Cihaz başında bir şeyler içerken bu maddeleri kazara cihaza dökmek ciddi anlamda zararlar verir. İlk gün müdahale ederek kurtarmak zayıf da olsa bir ihtimaldir. Getirin cihazınıza yerinde müdahele edelim.

Diğer nedenlerse kazara cihaza fiziksel hasar vermektir. Ekran kırılması, klavye bozulması, kasa kırılması çerçeve ve menteşe kırılması bunların başında gelir. Fiziksel hasarları verilen opsiyon dahilinde yerinde ya da atölyede tamir edilir…

Cihazlarınıza yazılım, oyun, format atılır. Performans arttırmak için takviyeler yapılır. Hard disk, ram, işlemci temin edilir. Bunların yanında bilimum sarf malzemeleri temin edilir. Adaptör, klavye, usb klavye, optik sürücü, led ekran, cd, dvd, usb bellekler, ssd hard diskler, sıfır ve 2nci el aparatlar, power ve yonca power kabloları, data transfer kutuları, dahili ve harici wifi adaptörleri, 2nci el laptop kasaları, 2nci el ve sıfır laptop bataryaları, şarj soketleri temin edilir.

Unutmayın ki memnuniyetiniz bizim için ön plandadır. Yapmanız gereken telefonla yada birebir görüşerek sorununuz hakkında bilgi almak.

Leave a Reply