Skip to main content
kategori

KOMBİ DEVRE KARTLARI BEYAZ EŞYA DEVRE KARTI TAMİRİ/DEĞİŞİMİ..

Ankara-dikmen’de beyaz eşya kombi çamaşır makinesi buzdolabı,klima (vesaire) gibi tüm cihazların

devre kartı tamirinde hizmet vermekteyiz.besleme kartları dışındaki birçok anakart kondansatör bobin entegre röle çip transistör direnç diyot sigorta,eeprom çipi ve smd elemanlardan oluşur.

Isınmadan yada elektrik kontağından (kısa devre) meydana gelen arızalar,sıvı teması vb. gibi sorunlardan ötürü zarar gören anakartların tamirini yapıyoruz.

veriyolu kopması,yol atlaması yanık ve bozuk bileşenler(kondansatör,röle diyot transistör vb) gibi arıza tespigini yapıp gereken işlem yapıldıktan sonra (değişim) anakartı çalışır halde teslim ediyoruz.devrekartları yapısı itibarıyla hassas dizaynlardır.işlevine göre tamamı 2 katmandır ama bazı kartlarda bu iki katmanın sadece biri kullanılır kullanılan tarafında bileşenler ve smd elemanlar bulunurken diğer katman sadece yeşil pcb ile kaplı olan bir yüzeydir.yol takibi yapılarak ölçüm yapılarak (avometre ve osiloskop) tüm devre elemanlarının ölçümü yapılarak arıza giderilir.tabi ilk başta yapılacak olan gözle elle ve burunla yapılan testtir. 🙂 patlak yada bozuk olduğu halde elle gözle tespiti yapılamayan devreelemanları mevcuttur.yanık kokusu ile yada mikroskop altında tespit etmek mümkündür.teknik servis atölyemizde bu tespitleri yapacak tüm cihaz alet ve edevatımız ile sizlere hizmet vermeye hazırız..

Kombi Kartı Tamiri

kombilerin kalbi denebilir bu kartlara.bu kartlarda besleme kartı yada diğer anakartlar gibi üzerindeki komponentlerin boyutları farklı olsada işlevleri aynıdır.tamirleride aynı şekilde yapılır.kondansatör varistör triyak tristör ntc röle bobin direnç smd transistör direnç sigorta entegre eeprom gibi parçalar bulunur.birkaç durum dışında tamiri mümkündür ve anakart değişim fiyatının yarısını bulurki daha ekonomik bir çözümdür.

devre üzerindeki parçalar ölçülürken sağlamlığından emin olmadığımız parçayı ısı tabancası ve ısı istasyonu yardımıyla sökerek devre dışında ölçüp sağlamlığını test eder bozuksa sağlamını temin edip yerine aynı şekilde monte ettikten sonra kartımızı test ederiz.bu işlemler için hata payı asgari hassas ölçüm aletleri kullanarak işimizin kalitesini ve sağlamlığını 1 yıl garanti dahilinde yapıyoruz.

Buzdolabı Devre Kartı Tamiri buzdolabı devre kartlarıda boyutları küçükte olsa bazı arızalar vermektedir.buzdolabınızın fanı açılışta çalışıyor fakat bir süre sonra duruyor ise dolapta işlevini yapmıyor ise devrekartında sorun var demektir.tamiri mümkün.hiç telaşa kapılmayın sağlam bir şekilde yapar teslim ederiz.evdeki herhangi birinin insülininin zarar görmesini istemeyiz zira çağımızın vebası ŞEKER hastalığı..

Buzdolabı kartları yapısı itibarıyla kombi kartı kadardır ama daha basittir.fiyat modeline göre pahalılık gösterir.eski bir buzdolabının devre kartını akıllı bir buzdolabının kartı fiyatına satan esnaflarımızda malesef var.

Tamir fiyatını öğrenmeden doğrudan değiştirmeye karar vermeyin çünkü alacağınız devre kartı malesef sıfır değil satan kişi size kısa vadeli garanti verir orası ayrı..

bir telefon kadar uzağınızdayız.

Leave a Reply