Skip to main content
kategori

LENOVO İDEAPAD (G,V,Y,Z,LEGİON VS) KRONİK SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ..TAMİR DEĞİŞİM.ORJİNAL YEDEK PARÇA.

Ankara dikmende lenovo laptoplara tüm teknik servis desteğini vermekteyiz.oem temininden kasa tamirine anakart tamirinden sıfır ve yansanayi kasa ekipmanlarına kadar tüm lenovo modelleri için Behz@t Bilgis@y@r

Lenovo G serisi,g545 g570 g575 g580

g serisi ençok menteşe ve kasa problemi veren seridir…genelde sol ve sağ menteşe alt kasadan kopar mümkünse özel bir hamurla kasa yapıştırılır menteşelerde sorun yoksa.menteşeler isteğe bağlı değiştirilir yada özel bir kaynak işlemiyle tamir edilir.

100 300 500 SERİSİ

Kaliteli ve bir okadarda kullanımıyla alıcısına güven veren lenovo marka performans bilgisayarlarında bile kronik arızalar meydana gelmektedir.

menteşe kasa problemleri bunların başında gelmektedir.bilindiği üzere orjinal SIFIR kasa ve parçalarını sadece fabrikasından temin etmek mümkündürki onada fabrika izin vermez satmaz.

ama orjınal ama 2nci el kasa ve parçalarını tedarik etmek mümkündür ve yansanayi kasa ve parçaları.bunlarıda alırken kasa içini ve dışını somun vida yuvalarını port yuvalarını içten dıştan çok iyi inceleyerek almak gerekir.

cover bezel alt kasa üst kasa klavye kasa menteşe vs bunların çıkmasını ve sıfır yan sanayisini bulmak mümkündür.

Gserisinde özellikle ve diğer tüm serilerde karşılaşılabilecek problem alt kasa ve menteşe sorunudur.bunlara direk değişim öneriyoruz.eğer altkasa özellikle sol menteşeden kopuksa.kasanın dizaynı herhangi bir onarıma musait değil.onun dışında mudahale edebiliriz.

sıfır olsun 2nci el orjinal parça olsun lenovo ankara’da oldukça yaygındır parçalarını bulmakta kolaydır tabi biraz pahalı olmakla beraber.

hermarka model laptobun menteşe tamirini yapmaktayız.1 yıl garanti dahilinde.

100 serisi menteşe ve kasa tamiri,değişimi yapmaktayız.

300 serisi (v300 v310 v320 vs) menteşe ve kasa tamiri değişimi yapmaktayız..

Yoga 500 cover menteşe tamiri.

metal kasa çok şık dizayn edilmiş bir cihazdır.zamanla cover ile menteşeler birbirinden ayrılırlar malesef kroniktir.

1 yıl garantili yapıyor ve teslim ediyoruz.

bununla beraber anakart tamiri teknik servisi,harddisk sorunları,hız performans sorunları,periyodik bakım,wi-fi kard sorunları,çip problemleri,işlemci problemleri,köprü problemleri,besleme kısa devre problemleri,oyunlarda ve grafik programlarında kasma problemleri,ısınma,fan problemleri,yazılımsal problemler,upgrade-update konularında yazılımsal ve donanımsal tüm hizmetleri vermekteyiz.

periyodik bakım bilgisayarın kullanımına ve özelliklerine bağlı olarak free ısı takip programları yardımıyla grafik kartlıysa günde minimum 3 ile 4 saat kullanılan (oyun oynanan desek yerinde olur 😀 ) bir makineye yılda maksimum 3 kez bakım yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.grafik kartlı değilse (onboard) 1 kez bakım yeterli olucaktır tabi ısı takibi şartı ile.

bakımda tamamen sökülmüş cihazın işlemcisine ve üzerinde termal ped olmayan tüm çiplerine kaliteli termal macun sürülür.

soğutucu fan içi açılmak suretiyle diş fırçasıyla temizlenir ve yağlanarak kurutulur.fanı taşıyan soğutucu bloğun kasa mazgallarına denk gelen kısmı hava pompası (blower) ile temizlenir.klavye havuzunda zamanla biriken toz vesaire gibi kalıntılar temizlenir kasa içindeki tozlar alkollü yada tinerli diş fırçasıyla temizlenir akabinde kasa kuruduktan sonra anakart içine tekrar monte edilir.(hiç birşekilde fanı kasa içinde yağlı bakım malzemesi ile temizlemenizi önermiyoruz zira anakarta sıçrama olursa kısadevreye neden olabilir.)

bir telefon kadar uzağınızdayız.

Leave a Reply